Gece Gündüz Dizisi İlk ve Tek Fan Sitesi - Www.GeceGunduzFan.Forumm.Biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gece Gündüz Dizisi İlk ve Tek Fan Sitesi - Www.GeceGunduzFan.Forumm.Biz

Hoşgeldiniz, Misafir.
Son Ziyaretiniz:
Toplam Mesajınız: 0

Kayıt OlAnasayfaLatest imagesAjandaAramaGiriş yap

Dikkat!Msn Yazılarınız Okunuyor!!

2 posters
YazarMesaj
HanDee
Co Admin
HanDee

Kadın
<b>Ruh Hali</b> : Dikkat!Msn Yazılarınız Okunuyor!! Karams10
<b>Tuttuğu Takım</b> : Dikkat!Msn Yazılarınız Okunuyor!! 3cfc6cbe9b5f994873e98f5d8805462f

Dikkat!Msn Yazılarınız Okunuyor!! Empty
MesajKonu: Dikkat!Msn Yazılarınız Okunuyor!!   Dikkat!Msn Yazılarınız Okunuyor!! Icon_minitimePtsi Ağus. 04, 2008 2:09 pm

Dikkat! Msn yazılarınız okunuyor. Özel MSN sohbetlerinizin aslında ne kadar uluorta olduğunu görmek ister misiniz?… Modern çağın renkli dekorunun ardındaki izbe, karanlık ve tezat dünyayı bize hatırlatmaya çalışan distopik kurguların sıkça başvurduğu ‘hayatın formatlanması’ meselesi her geçen gün biraz daha sıradan gerçeklik halini alıyor.

Ben şimdi size iki taraf arasında şifresiz bir protokol kullandığı için devletin bütün MSN kayıtlarını izlediğini ve arşivlediğini söylesem itiraz edebilir misiniz? Teknik olarak imkânsız diyebilir misiniz? Gazetelere haber olarak geçen olaylardan o an dikkat çekmeyen birkaç örnek sıralasam şaşırır mısınız?

Ben MSN kullanmıyorum ama kullanıyor olsaydım hemen getir.net/6es adresine gider ve SimpLite adlı bedava MSN kriptolama uygulamasını yüklerdim. Dünyanın en yoğun MSN nüfusuna sahip bir ülkede kullanıcıların hoyratlığına mı yoksa bütün rakipleri şifreli ortama geçmişken Microsoft’un şifresiz devam etmesine mi şaşmalı bilemiyorum. Eğer o mahrem sohbetlerin aslında ne kadar uluorta olduğunu görmek isterseniz de getir.net/6et adresindeki küçük yazılımı yükleyin ve ağınızdaki bütün sohbetler ekranınızda canlı yayında!

Siz bir de profesyonel olarak buna kafayı takanların yaptıklarını düşünün.

Peki hadi şifrelerinizi kaptırmadınız, devletin de sizi adamdan sayıp takip ettiği yok. Peki bu Google’a, Facebook’a, ona, buna verdiğimiz bilgiler ne oluyor? Üstelik gönüllü veriyoruz bir de!

Özetleyecek olursak modern distopyamızın üç zayıf noktası var: bilgilerin sahipliği ve korunması, tehditlerin algılanması ve elenmesi, son olarak da tatsızlıklara karşı en azından basit tedbirlerin alınması.

Galiba en iyi tedbir İntel’in kurucusu Andy Grove’un dediğini unutmamak: sadece paranoyaklar
YaLanci_YaRim
Isınan Üye
YaLanci_YaRim

Kadın
<b>Ruh Hali</b> : Dikkat!Msn Yazılarınız Okunuyor!! Deli10
<b>Tuttuğu Takım</b> : Dikkat!Msn Yazılarınız Okunuyor!! 5ae02d2e4544801f0825b8425cf11013

Dikkat!Msn Yazılarınız Okunuyor!! Empty
MesajKonu: Geri: Dikkat!Msn Yazılarınız Okunuyor!!   Dikkat!Msn Yazılarınız Okunuyor!! Icon_minitimeSalı Ağus. 26, 2008 10:54 pm

payLasım ıcın saoL!

Dikkat!Msn Yazılarınız Okunuyor!!
1 sayfadaki 1 sayfası